چربی گیر

_
چربی گیر های تولیدی شرکت سهند افزار پاسارگاد
چربی گیرهای فایبرگلاس شرکت تولیدی سهند افزار پاسارگاد

چربی و روغن ها یکی از آلاینده های معمول در انواع فاضلابها هستند. برخی مواقع مقدار چربی و روغن ها آنچنان بالاست که استقرار یک سیستم حذف روغن و چربی ها ضرورت دارد.

معمولاً فاضلاب های نظیر فاضلاب های تولیدی آشپزخانه ها، رستوران ها، کارواش، قالیشویی و واحد پیکینگ درصنایع فولاد دارای چنین وضعیتی هستند. به سبب کارایی و هزینه کم روش شناور سازی ثقلی، امروزه در اغلب موارد از این روش برای حذف چربی و روغن ها از فاضلاب  از چربی گیر استفاده می شود.

این روش نوعی روش فیزیکی تصفیه فاضلاب است.که طی آن نیاز به هیچ گونه تجهیزات الکترومکانیکالی وجود نداشته و کاملا مقرون به صرفه از جهت هزینه اولیه و نگهداری می باشد. از آنجا که وزن مخصوص  چربی ها کمتر از فاضلاب و در حدود ۰/۹ گرم بر سانتی متر مکعب است، این ذرات تمایل به شناوری بر روی سطح فاضلاب را دارند.

فرآیند چربیگیری:

به منظور انجام این فرایند تنها لازم است که یک محیط آرام و بدون اغتشاش برای فاضلاب فراهم گردد. بنابراین چربی گیرها با توجه به همین اصل ساده و در عین حال کلیدی طراحی و ساخته می شوند.

فاضلاب خروجی از ساختمان وارد چربی گیر شده و پس از رد شدن از آشغالگیر تمامی عوامل ریز و درشت از آن جدا می شود. سپس توسط مکانیزمی وارد سیستم مدیا می شود که طی آن از سرعت پساب حاوی روغن کاسته شده و سرد میشود تا بصورت لایه ای ورقه ای روی سطح آب بصورت شناور باقی بماند.
پساب بدون روغن از قسمت خروجی از سیستم خارج شده تا وارد فرآیندهای تصفیه فاضلاب گردد.

مهمترین مزایای چربی گیرهای فایبرگلاس شرکت تولیدی سهند افزار پاسارگاد عبارتند از 

استحکام بسیار بالای جداره

قابلیت ساخت در ابعاد و احجام مختلف

عدم نیاز به عایقکاری

مقرون به صرفه ترین روش تصفیه فاضلاب

حمل و نصب آسان -قابلیت جابجایی محل استقرار

عمر طولانی

ایزولاسیون کامل و بدون بو

مقاومت بسیاربالا در مقابل خوردگی و مواد شیمیایی

دارا بودن پوشش ضد اشعه ماورا بنفش

محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *